• Žijete či pracujete v Jizerských horách? Staňte se členy Klubu přátel Nadace! Jako člen Klubu získáte přístup k informacím o současném stavu i budoucnosti tohoto jedinečného regionu, obdržíte reprezentativní publikace o našich horách a budete zváni na další akce pořádané Nadací. Můžete se on-line přihlásit prostřednictvím níže uvedeného formuláře. 

O Klubu:

Klub přátel Nadace vznikl v průběhu roku 2003 a jeho cílem je rozšiřovat základnu příznivců, kterým není osud Jizerských hor lhostejný. Členem Klubu se může stát každý, kdo důvěřuje Nadaci a rozhodl se ji v daném roce finančně podpořit. Výše příspěvku závisí pouze na Vašem rozhodnutí a Vašich možnostech (minimálně však 100,- Kč). Pro představu uvádíme, že průměrný příspěvek v roce 2011 činil 500,- Kč. Každý i zdánlivě malý příspěvek může Jizerským horám pomoci. Klub přátel Nadace sdružuje již přes 200 lidí, kteří tímto projevili svůj zájem o Jizerské hory, a kterých si tímto velice vážíme. Bez jejich finančních darů by naše činnost byla nemyslitelná.

Co můžete od Nadace očekávat?

Malý dárek v podobě publikace o Jizerských horách, kterou jsme podpořili. V minulosti jsme členům Klubu přátel Nadace zaslali například tyto knihy: „Píseň o lese“, „příroda Frýdlantska“ „Kniha o Jizerských horách“, „Připomínky zašlých časů“, „Kalmanachy“, a mnohé další. Dále Vás budeme zvát na akce pořádané Nadací, jejichž přehled si můžete prohlédnout na našich internetových stránkách. Po zaplacení příspěvku Vám ještě zašleme děkovný certifikát a potvrzení o daru.

Jakým způsobem se lze přihlásit do Klubu?

Zasláním příspěvku na náš bankovní účet 346 35 88/0300. Nezapomeňte do zprávy pro příjemce uvést Vaše jméno a adresu, abychom mohli Vaši platbu identifikovat. O Vašem rozhodnutí nás můžete informovat také prostřednictvím formuláže, který naleznete níže, zasláním vyplněné návratky, emailem, telefonicky nebo osobně.

Pozvánka s přihláškou:

Chcete-li se dozvědět o Klubu přátel Nadace více, případně si chcete přihlášku vytisknout, můžete si stáhnout pozvánku s přihláškou.

Přihláška do klubu:

jméno:
příjmení:
ulice, č.p.:
město:
psč:
e-mail:
telefon:
příspěvek:

Omlouváme se Vám, ale formulář je dočasné nefunkční. Požádali bychom Vás o odeslání výše uvedených údajů na náš email jizerky@ecn.cz a my se Vám ozveme. Předem děkujeme!

Odesláním formuláře zároveň souhlasím se zařazemím výše uvedených údajů (osobních údajů ve smyslu §4 písm. a zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů) do databáze Klubu přátel nadace až do písemného odvolání.

KPN v roce 2o16 - ohlédnutí:

KPN v roce 2o15 - ohlédnutí:

KPN v roce 2o14 - ohlédnutí:

KPN v roce 2o13 - ohlédnutí:

KPN v roce 2o12 - ohlédnutí:

KPN v roce 2o11 - ohlédnutí:

KPN v roce 2o10 - ohlédnutí:

KPN v roce 2oo9 - ohlédnutí:

KPN v roce 2oo8 - ohlédnutí:

KPN v roce 2oo6 - ohlédnutí:

KPN v roce 2oo5 - ohlédnutí:KPN v roce 2oo4 - ohlédnutí:

Publikace pro členy:

Jizerské hory – O mapách kamení a vodě (2009)
Vydalo nakladatelství RK
Dosud nejobsáhlejší česko-německo-polský slovník zeměpisných názvů... To vše a mnoho dalších témat ve více než třech stech kapitol přináší tato kniha. Není úzce zaměřena jen na neživou přírodu, ale přináší i různé zajímavosti, historické odbočky, příběhy, pověsti a také medailonky mnoha zajímavých míst v Jizerských horách. Zahrnuta je i polská část pohoří. Jedná se o první svazek připravované třídílné edice.

Kalmanach 2010/2011
Vydal Kruh autorů Liberecka
Velkoformátový barevný Kalmanach má 120 stran. Čtenář se v něm např. v rámci Máchovského roku může poprvé v Česku seznámit s úryvky překladů Máje do hornolužické srbštiny od Rožy Domašcyny a do dolnolužické srbštiny od Alfreda Meškanka. V sedmém čísle Kalmanachu se také prezentují prózou a poezií autoři spjatí s libereckým regionem: Pavel Brycz, Irena Eliášová, Milan Hrabal, Otto Hejnic, Stanislav Kubín, Josef Král, Štěpán Kučera, Šárka Nemešová, Marek Sekyra a Vlastimil Vondruška. A další...

Kniha o Jizerských horách (2007)
Autor: Miloslav Nevrlý
V roce 1976, tedy před 30 lety, vyšla v Severočeském nakladatelství Kniha o Jizerských horách, a její autor RNDr. Miloslav Nevrlý tak spustil nebývalý zájem o toto krásné pohoří na českém severu. Kniha zaujala nejen místní obyvatele, ale oslovila čtenáře ve vzdálenějších koutech země i v česko-polském příhraničí. Miloslav Nevrlý, přírodovědec a vnímavý pozorovatel jizerskohorské přírody a krajiny, vytvořil hojností informací a především svým čtivým a osobitým jazykem jedinečné dílo, z něhož čerpá již druhá generace. A další jistě budou…

Ročenka Jizersko-ještědského horského spolku 2010
Vydal Jizersko-ještědský horský spolek
Ročenka obsahuje i tentokrát spoustu zajímavých regionálních informací. Autorsky se na ní podíleli jak odborníci, tak i amatérští badatelé a místní znalci. Nejpilnějším přispěvatelem se tentokrát stal Miroslav Nevrlý, který připravil nejen obsáhlý článek o libereckém Perštýnu, jehož část vyšla v říjnovém čísle našeho časopisu, ale i zajímavý rozhovor s lesníkem Zdeňkem Ciprou. Z příspěvku Michala Čecha se dovíme leccos o minulosti i současnosti kořenovské zubačky, Martin Nechvíle se zmiňuje o unikátním objevu vojenských opevnění mezi Jabloncem a Libercem. Nad nutností ochrany některých území pro případnou výstavbu vodních nádrží se v souvislosti s probíhajícími klimatickými změnami odborně zamýšlí Libor Stejskal a další...

Liberecké zajímavosti – kniha druhá (2011)
Autoři: Marek Řeháček, Petr Polda
Liberecké zajímavosti popisují místa, která jsou buď úplně neznámá, nebo naopak upozorňují na věci notoricky známé a naplňují je příběhy z minulosti i současnosti. V knize se tak např. objevuje vyprávění o zelených mužích na fasádě liberecké radnice, příběh znovuobjevené kašny s Neptunem, památky na zbořenou renesanční radnici, tajemný erb ve vratislavickém kostele i tamní unikátní zauhlovací a vodárenská věž, tolik podobná své šikmé prababičce v Pise. Zvláštní kapitola je věnována svědkům zašlé slávy rakousko-uherské monarchie, popsán je tak např. císařský znak, pod nímž jsou dodnes oddáváni snoubenci v obřadní síni liberecké radnice. Jako určitá kuriozita je zmíněna i patrně nejmenší liberecká železniční zastávka Machnín-hrad.

Příroda Frýdlantska (2010)
Autoři: Pavel Vonička, Jan Burda, Ivo Honsa, Šárka Mazánková a kolektiv
Publikace se podrobně věnuje přírodě Frýdlantského výběžku a souborně tak popisuje neživou i živou přírodu území, které je po této stránce veřejnosti málo známé. Věnuje se geomorfologii, geologii, mineralogii a zdrojům nerostných surovin, půdním poměrům, podnebí včetně nedávných povodní, květeně, zvířeně, vlivu osídlení i ochraně přírody. Autorský kolektiv vytvořili přírodovědci, kteří se dlouhá léta tomuto kraji věnují.

Píseň o lese (2010)
Autoři: Siegfried Weiss, Gustav Leutelt
Publikace se podrobně věnuje přírodě Frýdlantského výběžku a souborně tak popisuje neživou i živou přírodu území, které je po této stránce veřejnosti málo známé. Věnuje se geomorfologii, geologii, mineralogii a zdrojům nerostných surovin, půdním poměrům, podnebí včetně nedávných povodní, květeně, zvířeně, vlivu osídlení i ochraně přírody. Autorský kolektiv vytvořili přírodovědci, kteří se dlouhá léta tomuto kraji věnují.

Seznam stávajících členů KPN:

  rodina Huškova
  manželé Lukášovi
pan Jan Zikeš
pan Michal Dlouhý
Ing. Tomáš Hakr
pan Oldřich Valehrach
paní Jana Bazevičiusová
pan Radek Hromádka
paní Alena Hlídková
  manželé Křížovi
MUDr. Václava Borovcová
pan David Mareš
paní Zuzana Charvátová
Ing. Eva Petrovská
Bc. Daniela Fialová
paní Pavla Řechtáčková
paní Soňa Brátová
pan Jindřich Briestenský
pan Jan Daňo
  rodina Dolakova
pan Libor Dostál
pan Herbert Endler
paní Ivana Hujerová
paní Libuše Novotná
Mgr. Jan Korytář
Ing. Otakar Novotný
paní Eva Jermanová
pan Pavel Pilz
  manželé Řičářovi
paní Libuše Sedláková
Ing. Jaroslava Slabá
  manželé Šulcovi
  manželé Vohlídalovi
Ing. Pavel Vonička
  manželé Kneřovi
RNDr. František Pelc
paní Drahomíra Kopecká
  rodina Kočí
Ing. Ivan Klimovič
Ing. Alena Dvořáková
pan Roman Pavlů
Ing. PhD. Otakar Schwarz
pan Ondřej Doležal
RNDr. Petr Anděl
MUDr. Jitka Rozkovcová
  DDM, Nové Město pod Smrkem  
pan Jan Svoboda
  Městský úřad Raspenava  
Ing. Jitka Sadilová
Ing. Karel Řičář
  MŠ Jiráskova, Frýdlant, p.o.  
  rodina Bémova
RNDr. Martin Bursík
paní Jaroslava Fričová
Ing. Tomáš Komrzý
pan Vojtěch Kotek
Ing. Vilém Murcek
pan Roman Rákosník
pan Jan Pikous
pan Luboš Příhoda
pan Michael Rejnart
  manželé Šedlbauerovi
MUDr. Hana Baaderová
Ing. Petr Pávek
pan Roland Kusebauch
pan Samuel Kašpar
paní Zdeňka Koutná
  Jizersko-ještědský horský spolek, o.s.  
paní Zdenka Kubínová
pan Jindřich Berounský
Ing. Viktor Mesčerjakov
Ing. Dieter Bönisch
  ZŠ Turnov, p.o.  
paní Monika Klemšová
pan Jan Suchl
Ing. Jiří Truhlář
pan Roman Karpaš
paní Eva Nosková
Prof. Ing. Aleš Richter
  ČMELÁK - SPOLEČNOST PŘÁTEL PŘÍRODY, o.s.  
Mgr. Milena Zikešová
paní Věra Mejstříková
pan Aleš Pokorný
pan Zdeněk Veselý
pan František Vozka
Ing. Petr Šourek
Ing. Vladislav Bambuch
pan Zdeněk Melichar
pan Aleš Mareček
Ing. arch. Michal Potůček
paní Petra Hrabánková
paní Marcela Fialová
Mgr. Helena Lacinová
paní Květa Šírová
pan Václav Bergl
Mgr. Jan Korytář
  ČSOP Krkonoše  
pan Josef Jirásek
Ing. Jan Vachel
Ing. Eva Kajzarová
  manželé Mašterovi
paní Ivana Sulovská
paní Zuzana Hořická
pan Hvezdoslav Kadlíček
paní Klára Blechová
pan Jakub Čejka
paní Alena Ottová Čepelková
pan Miroslav Dusík
pan Jeňýk Hofmeister
paní Pavlína Hudousková
pan Vítězslav Hudský
pan Jiří Antl
paní Marie Chládková
Ing. Jaroslava Janečková
Mgr. Štěpánka Králová
paní Kateřina Krejčí
paní Zdeňka Kroužková
paní Alena Kubátová
paní Kateřina Lauermannová
Mgr. Šárka Mazánková
pan Jiří Mejsnar
Mgr. Květa Morávková
pan Štefan Nejeschleba
Ing. Kamila Průchová
pan Jiří Sedláček
paní Eva Slezáková
JUDr. Vlastimil Staněk
pan Jiří Šimůnek
pan Václav Šrédl
paní Petra Šťastná
paní Michaela Štrausová
paní Alena Ševců
paní Jitka Thelenová
pan Radovan Valent
pan Martin Zeman
Bc. Radim Zika
paní Romana Pecinová
paní Dana Smutná
paní Tereza Štromová
paní Alice Krausová
Mgr. Pavla Berglová
pan Mojmír Hojáč
Mgr. Lukáš Brož
pan Roman Korytář
pan Jan Půlpán
pan Jan Podhora
paní Irena Seitlová
PhDr. Zdeňka Kubíčová
paní Klára Mágrová
paní Stanislava Pavlíková
paní Věra Hladíková
paní Miroslava Rýdlová
Ing. Václav Formánek
pan Leoš Vašina
pan manželé Tomášovi
MUDr. Tomáš Klimovič
paní Irena Pluhařová
paní Petra Vyčítalová
paní Simona Machová
pan Ondřej Bartůšek
paní Jindra Nešněrová
pan Žitko Petkof
pan Martin Půta
pan Jaromír Hreha
Ing. Alexandr Valentin
RNDr. Jaroslav Týl
paní Lucie Zemanová
paní Johana Krejčí
pan Pavel Kraus
pan Lukáš Herudek
paní Růžena Nováková
paní Lena Černyševská
pan Aleš Macina
pan Jakub Mysliveček
paní Ivana Šrámková
pan Martin Zvára
pan Jakub Kašík
paní Venuše Hudská
paní Linda Michovská
RNDr. Martin Palát
pan Jan Jelínek
pan Mojmír Zemánek
paní Alena Závůrková
Ing. Jana Čacká
pan Jaroslav Krupauer
  manželé Pfajfrovi
paní Gita Antonová
paní Michaela Möllerová
pan Horst Moudrý
paní Alena Pustinová
paní Adéla Švarcová
  ZŠ a MŠ Nový Oldřichov, p.o.  
  ZŠ Chrastava, p.o.  
pan Jiří Gdula
  MŠ Lísteček, Liberec 30, Východní 270  
paní Alena Režná
  manželé Dědkovi
Ing. Markéta Miklasová
  MŠ Turnov  
paní Daniela Růžková
paní Renata Ciharová
Klub přátel nadace